Mint dr. Hoppál Péter pécsi sajtótájékoztatóján kiemelte: a debreceni, miskolci, szegedi, győri és pécsi teátrumok támogatására szolgáló korábban csaknem 2,5 milliárd forintos költségvetési keret az idei évre 110 millió forinttal nőtt. Ebből a növekményből a Pécsi Nemzeti Színház 61 millió forintot kap ? ismertette a politikus, megjegyezve, hogy a pécsi színháznak a korábbi években a többi teátrumhoz képest, teljesítményét is figyelembe véve, méltánytalan lemaradása volt a finanszírozásban. Míg a korábbi esztendőkben a Pécsi Nemzeti Színház 400, majd 440 millió forintos támogatásban részesült, a másik négy vidéki nemzeti színház támogatása meghaladta az 500 millió forintot ? mondta.

 

Dr. Hoppál Péter emlékeztetett arra, hogy ezt a hátralékot az elmúlt három-négy évben egyedi államtitkári döntésen alapuló kiegészítésekkel ellensúlyozták. A Pécsi Nemzeti Színház állami támogatásának növekedését az intézmény szakmai teljesítményével és magas mutatóival indokolta az államtitkár, aki egyúttal gratulált a pécsi társulat munkájához. Az államtitkár kiemelte: a Pécsi Nemzeti Színház elfoglalta méltó helyét a vidéki színházi szcénában. Dr. Hoppál Péter beszámolt arról is, hogy a Pécsi Nemzeti Színházból 57 év után tavaly önállósodott Pécsi Balett tavalyi 50 millió forintos rendkívüli állami támogatása 2018-tól beépült a központi költségvetés bázisába. Az összegeken felül a tánctársulat bővítésének céljára idén további 10 millió forintos különtámogatást is biztosítanak ? tette hozzá.

 

Az ugyancsak nemzeti besorolású, pécsi Pannon Filharmonikusok (PFZ) számára 2018-tól 90 millió forintos állandó finanszírozás-növekedést sikerült elérni ? közölte. Az államtitkár elmondta azt is, hogy a PFZ 440 millió forinttal többet kap, mint a többi vidéki nemzeti besorolású együttes. Rázga Miklós, a Pécsi Nemzeti Színház igazgatója a támogatást megköszönve arról beszélt, hogy a teátrum történetben először, a legutóbbi időszakban átlépték 125 ezres fizető nézőszámot.

Forrás: MTI

Fotó: jegy.hu