Még a rockegyüttesek között is furcsán cseng a nevetek. Miért lettetek pont IDEGEN zenekar?

Kunics Olivér: Amikor az együttest alapítottuk, számítottam rá, hogy ezt a kérdést gyakran fogjuk hallani, ennek ellenére te vagy az első, aki megkérdezi. Nagyon sokáig gondolkodtunk rajta, szerettük volna, ha a választott név kifejez minket. Majd rá kellett jönnünk, hogy még azt sem tudjuk, külön-külön kik vagyunk, ezért nekünk a zenekar egy közös önismereti utazás, ezt szimbolizálja az IDEGEN név. Lehet, hogy nem cseng olyan jól, mintha egy random brit városról neveztük volna el magunkat, de tudunk vele azonosulni.

Jelentkeztetek az NKA Hangfoglaló Program Induló Előadói Alprogramjába, a pályázás pedig sikeres volt, ti is a támogatottak között vagytok.

K. O.: A pályázat Kató Balázs ötlete volt, aki a zenekar jó barátja, és ahogy mi önképző módon tanuljuk a ?zenészlétet?, ő önképző módon tanulja a menedzser szakmát mellettünk.

Kató Balázs: Nekem egy személyes történet is kapcsolódik a pályázathoz. Már pont letelt a hetven napos határidő, amelyen belül értesítik a kiválasztott zenekarokat, kezdtek terjedni a hírek, hogy kik kapták meg a támogatást, én pedig egy kicsit már le is tettem az egészről. Aztán pont a negyvenedik születésnapomon hívott Facsády Orsi, a Hangfoglaló Program programkoordinátora, és mondta el, hogy mi is a támogatott zenekarok között vagyunk. Nagyon jó érzés volt.

Mit tartotok a legnagyobb eredménynek, amelyet a program segítségével sikerült elérnetek?

K. O.: Felvettünk egy nagylemezt.

K. B.: Az Induló Előadói Alprogram sokkal több, mint csupán anyagi támogatás. Itt részesei vagyunk egy közösségnek, a havonta megrendezett mentortalálkozókon összejövünk a többi támogatott zenekarral és a mentoraikkal. Szakmai és kapcsolatépítési szempontból is komoly segítséget kaptunk.

K. O.: Annak köszönhetően, hogy Koncz Balázs lett az IDEGEN mentora, lehetőségünk nyílt a 30Y próbatermében felvenni a lemezünket, és együtt dolgozhattunk többek között Beck Zolival és Lázár Domokossal. Felemelő élmény volt tőlük tanulni. Olyan egyedi, személyre szabott tudást kaptunk tőlük, amelyet iskolapadban nem lehet megszerezni. Már kétszer volt alkalmunk előzenekarként fellépni a 30Y előtt, és az őszi turnéjuk néhány állomására is meghívást kaptunk. Ezen kívül az Esti Kornél lemezbemutató buliján is részt veszünk majd az A38 Hajón.

Kiknek szól a zenétek?

K. O.: A barátainknak, szerencsére sokan vannak. Már más zenekarok is mondták, amelyekkel együtt játszottunk, hogy nagyon jó közönségünk van. Mi nem szeretnénk a színpad és az emberek közé falat húzni. A koncerteknek mi is ugyanúgy résztvevői vagyunk, mint azok, akik hallgatnak bennünket, nincs státuszkülönbség közöttünk. Van egy kicsi, de kitartó és egyre növekvő követőtáborunk. Egyre gyakrabban fedezünk fel új, ismeretlen arcokat a tömegben, akik ismerik a számainkat, tudják a dalok szövegét. A legmeghatározóbb élményem Sopronhoz kapcsolódik. A 30Y előtt játszottunk, előtte sosem voltunk a városban, és nincs is ott ismerősünk. A koncert után odajött hozzánk egy srác, és nagyon hiányolt egy számot a setlistánkról. Nem gondoltuk volna, hogy ismerik a zenénket a városban, azt hittük, bármit játszhatunk.

Olivér, el tudod képzelni, hogy valaha angolul énekelsz majd?

K. O.: Nem igazán, nem tartom indokoltnak. Sokkal inkább el tudom képzelni, hogy törökül, spanyolul vagy valamilyen szláv nyelven énekeljek. Szeretek a magyar nyelvvel dolgozni. Nem a legszerencsésebb az akusztikája, viszont gyönyörűen árnyal. Rengeteg szinonimánk van, a magyar nyelvet kiváló palettának tartom, és szerencsésnek érzem magam, hogy ezzel a nyelvvel dolgozhatok. Mivel a zenekar nem törekszik nemzetközi hírnévre, nincs is másra szükségünk.
Liska Enikő