Átadták a ?Kincses Kultúróvoda 2018? elismeréseket március 19-én Budapesten, a Terézvárosi Önkormányzat Játékvár Óvodájában. Az idei pályázat nyerteseit Dr. Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár és dr. Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős helyettes államtitkár fogadta.

 

Hoppál Péter megfogalmazta: a pályázat célja az óvodai és a kulturális intézményrendszer együttműködésének erősítése, illetve a két terület értékeinek elismerése. Azért indult a program, mert hiszünk abban, hogy a legkisebb korban, az óvodások körében tudunk a legtöbbet tenni a kulturális befogadás területén ? emelte ki az államtitkár, hangsúlyozva: ha a gyerekek már óvodás korban megismerkednek a minőségi kultúrával, akkor ezt az élményt egész életükben magukkal viszik. Hozzátette: a magas minőségű kultúrával való találkozás magas minőségű életet is jelent.

 

A legkisebbeket elveszíthetjük, ha torzul a szemléletük, mert azt látják a médiában, hogy a csillogás a fontos, nem a valódi értékek ? figyelmeztetett az államtitkár, kiemelve: ezért az óvodapedagógusok munkája rendkívül fontos. ?Önök az értékőrző katonáink, hiszen kultúránk megtartó, megerősítő, fenntartó erejét adják át a legkisebbeknek? ? fordult az óvodapedagógusokhoz Hoppál Péter, hozzátéve: a beadott pályázatokból látszik, milyen hatalmas munkát látnak el az óvodapedagógusok, akik a helyi értékeket beintegrálják a napi foglalkozásokba.

 

Az államtitkár emlékeztetett arra, hogy már harmadik alkalommal adják át a díjat. Míg a tavalyi évben 48 óvoda nyújtott be pályázatot, és ezek közül 12 intézményt választott ki a szakmai zsűri, idén már 123 óvoda pályázott, és ebből 26 győztest hirdettek ki. A nyertesek három éven keresztül viselhetik a Kincses Kultúróvoda címet.

 

Hassay Zsófia, a kerület polgármestere köszöntőjében megfogalmazta: amikor először találkozott a pályázati felhívással, úgy érezte, mintha éppen nekik találták volna ki. A Terézvárosi Önkormányzat Játékvár Óvodája több mint 120 éves műemléképületben kapott helyet, amely különleges környezetet teremt a gyerekek neveléséhez. Hagyományos értékeik között megjelenik az elfogadás, az önkifejezés fejlesztése, a kézműves programok, a néptánc, a szülőkkel való folyamatos és szoros kapcsolattartás, a jókedv és a szeretet is.

 

Összesen 26 óvoda kapott elismerést március 19-én. A címeket Hoppál Péter mellett Maruzsa Zoltán adta át, aki kiemelte: fontos a művészeti nevelés, melyet már az óvoda keretei között el kell kezdeni.

 

A díjazott óvodák:

  1. Alsójózsai Kerekerdő Óvoda, Debrecen
  2. Brunszvik Teréz Budavári Óvodák, Lovas úti telephely
  3. Budapest Főváros II. Kerületi Önkormányzat Pitypang Utcai Óvoda
  4. Dunabogdányi Német Nemzetiségi Óvoda
  5. Esztergomi Honvéd Utcai Óvoda
  6. Gödöllői Mesék Háza Óvoda
  7. Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda Oldalkosár Utcai Tagintézményének Szabadság Téri Telephelye
  8. Idesüss Óvoda, Budapest
  9. Jászberény Város Óvodai Intézménye ? székhelyóvoda
  10. Kaposvári Festetics Karolina Központi Óvoda
  11. Keleti Városrészi Óvoda Vasasi Tagóvodája, Pécs
  12. Keleti Városrészi Óvoda Zsolnay Vilmos Utcai Tagóvodája, Pécs
  13. Kovács Margit Óvoda Mónus Illés Utcai Tagóvodája, Győr
  14. Marcali Óvodai Központ Csillagvirág Művészeti Modellóvoda
  15. Nagykovácsi Kispatak Óvoda
  16. Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Pécs
  17. Ózdi Városközponti Óvodák
  18. Paksi Napsugár Óvoda
  19. Penza Lakótelepi és Dr. Becsey Oszkár Utcai Óvoda, Békéscsaba
  20. Polgárdi Eszterlánc Napközi Otthonos Óvoda
  21. Püspökladányi Egyesített Óvodai Intézmény
  22. Rákosmenti Hófehérke Óvoda, Budapest
  23. Szekszárdi Gyermeklánc Óvoda
  24. Szentkirályi Napközi Otthonos Óvoda
  25. Taktaharkányi Egységes Óvoda-Bölcsőde
  26. Terézvárosi Önkormányzat Játékvár Óvodája, Budapest

 

 

Kultúra.hu

Fotó: Csákvári Zsigmond