A múltidéző talk show során Bródy János elárulta, hogy a zenei stílust mindig is az határozta meg számára, hogy milyen indulatokkal és érzelmekkel tekint a világra. A dalszövegek pedig ezeknek a gondolatoknak a sűrített üzeneteiként születtek meg. A beszélgetésből az is kiderült, hogy a kezdetekben az angolszász beat és popzene volt rá a leginkább hatással, majd zenésztársaival '66-ban döntöttek úgy, hogy leválnak példaképeikről és megalkotják saját stílusvilágukat, ekkor láttak napvilágot első dalaik.

Az előadás kapcsán a kelet-nyugati szembenállásról, a polgárjogi mozgalmakról, a könnyűzene és a komolyzene rivalizálásáról, a generációs szakadékról, a világnézeti különbségekről és az elektronikus zene, valamint az új zenei technikai eszközök félelmetes gyorsasággal induló fejlesztéséről is hallhattunk érdekes történeteket.

Poós Zoltán kérdéseire válaszolva az Illés együttes és a Fonográf megalapítása, valamint az ezekkel történő változások is szóba kerültek. Bródy János arról is mesélt, hogyan élte meg a szolidaritás hiányát, valamint a korszak azon kihívásait, amikor más zenekarok kerültek előnybe. Emellett az új, progresszív stílusú zenei irányzat létrehozásáról és a népzene népszerűrísétéről is árult el részleteket, miközben megtudhattuk, hogyan fogadta a repertoár változását a közönség.