A BODY-kiállításon az érdeklődők felfedezhetik, milyen folyamatok mennek végbe a bőrünk alatt: láthatóvá és kézzelfoghatóvá válik az emberi test működése. Kitárulkozik a vázrendszer, előbukkannak az izmok, a légzőszervek, megmutatkozik a keringés. A kiállításon 3D-animációkat bemutató képernyők és dokumentumok segítenek megérteni, hogy mi zajlik le a szervezetünkben sportolás, munka vagy éppen pihenés közben.

 

Külön tárlat mutatja be az emberi magzat fejlődését, a ?Magyarok a világ orvostudományában? részleg pedig a legnagyobb hazai tudósok előtt tiszteleg. A kiállítási tárgyak némelyike sokkoló lehet a látogatók számára, hiszen itt közvetlen közelről megmutatkozik például egy rákos máj és egy dohányos ember elfeketedett tüdeje. Bár ezek az élmények nem kellemesek, segítenek abban, hogy lássuk az egészségtelen életmód közvetlen következményeit.

 

A kiállítás központjában a prevenció és a mindennapi mozgás fontossága áll. Ezért a szervezők életre hívták a ?Magyarok a napi testmozgásért társadalmi összefogást?, amely mellé olyan prominens személyek álltak, mint például Cseh László, Szentesi Éva, Győrfi Pál vagy Steiner Kristóf. Minden teremben szakképzett orvostanhallgatók válaszolnak a felmerülő kérdésekre, lehetőség nyílik az újraélesztés kipróbálására, iskolai csoportoknak pedig szakértők tartanak tárlatvezetéseket.  

 

A kiállítás szakmai együttműködő partnere az Unicef és a Magyar Vöröskereszt.

A BODY-kiállítás 2018 júliusáig tart nyitva a KOMPLEX-ben (1061 Budapest, Király utca 26.).

 

A kiállítás felvezető eseményére, a Prevenció, avagy életmódok változásai Cécile Nr6. című kerekasztal-beszélgetésre az alábbi linken lehet regisztrálni: http://bit.ly/2DMHGTl. Az esemény időpontja: január 10., 19 óra