A számokon hol nagyon, hol kevésbé érződnek át a népzenei alapok. A szerzemények témái egy-egy hétköznapi hőst vagy élethelyzetet tárnak elénk, szó van a pesti bringásokról, a betyárokról, Marika nénikről, és helyet kap a dalszövegekben a népdalok legfőbb témája a boldog és a boldogtalan szerelem, a szakítás és a megcsalás vagy egyszerűen csak egy olyan profán imádat, mint a kávé szeretete. A lemez december 7-én jelenik meg a Fonó kiadásában.

 

recycle.cover

A 10 éves zenekar kilencedik nagylemeze csalhatatlanul cimbalibandesre sikeredett, ezzel együtt azonban új elemekkel is bővült, hiszen az elmúlt időszakban nagy átalakuláson ment át a csapat, az új tagok pedig friss áramlatokkal gazdagították a zenei összhangot. A szerepcserékben kiváltképp megemlítendő az énekesnő poszton történt változás. Az eddig is nagy rajongótáborral rendelkező Danics Dórát évekkel ezelőtt személyesen úgy ismerte meg a zenekar, hogy egy nagyrendezvényen kiderült, az énekesnő telefonos csengőhangja egy Cimbaliband-sláger. Már akkor szó esett a közös munkáról, és amikor idén szeptemberben az együttes énekesnő nélkül maradt, az első női énekesre esett a választás Magyarországon, akinek sikerült megnyernie 2013-ban az X Faktort! Azóta már rendes taggá avanzsálódva az új lemezen is az ő hangját lehet hallani, és olyan oldaláról ismerheti meg a közönség, amelyet csak a Cimbalibanddel együtt mutat meg.

 

Személyesen is meggyőződhetünk arról, milyen jól illeszkedik a világzenei környezetbe a könnyűzenéből ismert énekesnő a fesztiváljáró zenekar koncertjein. Szóval mindenkinek ajánljuk, hogy CD- és kazettavásárlásra fel! Ez nem elírás, a Recycle korlátozott számban kazettán is elérhető, amíg a készlet tart!

 

15135831_10157723148225577_6090601704043056502_n

A Cimbaliband zenekarról

Bartók Béla azt mondta: ?a népzene tehát a természet tüneménye?, és ez az állítás a mai világban is megállja a helyét ? vallják a Cimbaliband tagjai a honlapjukon. Zenéjükben a modern kelet-európai életérzés keveredik a népzenével, viszont mindez természetes formában történik, mert ők egy igazi ?multikulti? zenekar. Szerb harmonikás, magyar hegedűs, roma nagybőgős, sváb-magyar cimbalmos és gitáros, mindez egy sejtelmes női énekhanggal és egy jazzdobossal megfűszerezve. Zenéjük forrásai különböző helyekről fakadnak: magyar népzene, klasszikus zene, jazz, balkáni népzene, rock?n?roll, de két dolog mégis összetartja a bandát, a barátság és egy igazi varázslatos magyar hangszer: a cimbalom. Nem véletlenül emlegetik a zenei szaklapok Unger Balázst a ?cimbalom Chuck Berryje?-ként! Gyors ?riffjeivel? változatos stílusban mozgatja, irányítja a zenekart az igazi magyar akusztikus ?keverőpult? mögül. A fentieket egyesítve válik teljessé a hallgató számára az eredeti kelet-európai cimbalom rock?n?roll!